Shea maslac hidrira kožu i pomaže osigurati anti-aging učinak na koži.
Shea maslac ima brojna blagotvorna svojstva za kožu i u njezi kože, a nalazi se u ulju sjemenki shea drveća. Shea maslac ima dugu povijest uporabe kao kozmetički sastojak jer se koristi već stoljećima. Visoka koncentracija vitamina i masnih kiselina koje sadrži čini ga fantastičnim proizvodom za kožu koji je zaglađuje, umiruje i njeguje.
Shea drvo raste u tropskim klimama Istočne i Zapadne Afrike. Sjemenke shea drveća sadrže masne jezgre iz kojih se dobiva shea maslac. Nakon što se jezgra izvadi, melje se u prah i kuha u vodi. Maslac se izdvaja na vrhu, a zatim prelazi u čvrsto stanje idalno za lokalnu primjenu u kozmetičkim proizvodima.
Kemijski sastav shea maslaca je ono što ga čini tako blagotvornim. No što on zapravo sadrži?
Shea maslac obično se koristi zbog svojih hidracijskih učinaka. Ove dobrobiti povezane su sa sadržajem masnih kiselina u shea maslacu, uključujući linolnu, oleinsku, stearinsku i palmitinsku kiselinu. To ga čini izvrsnim sastojkom za umirivanje suhe kože.
Lokalnom primjenom shea maslaca njegove se masne kiseline upijaju u kožu. Masne kiseline djeluju tako da "vraćaju masnoću" kožu, brzo stvaraju vlagu i obnavljaju lipide. Shea maslac stvara barijeru između vaše kože i vanjskog okoliša, zadržava vlagu i smanjuje suhoću i ljuskanje kože. Proizvodi poput Cetaphil PRO Restoraderm Body Washa i PRO Restoraderm hidratantnog losiona sa shea maslacem svakodnevno hidriraju kožu i poboljšavaju tonus i teksturu kože.
Visoke razine linoleinske kiseline i oleinske kiseline uravnotežuju jedna drugu, što znači da ih koža lako apsorbira te se smanjuje rizik da koža izgleda masno nakon nanošenja.
Triterpeni u shea maslacu (koji su prirodni kemijski spojevi) pomažu smanjiti vidljivost sitnih bora, a koža postaje punija i glađa.